1196
135027

KAPPA/CAPE, Christian Dior 1950-tal

Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Vasarahinta
4 000 SEK

Sammet med capuchon samt sammetsband vid halsen. Olivgrönt foder. Etikettmärkt "Christian Dior - Europe Manifacturé par Christian Dioer Export 45838". Ryggmått 104, ärmlängd 35, bystvidd ca 100 cm.

Obet. slitage

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt 1950-talet