1232
139513

BRUDKLÄNNING, K. Williams, 1940-tal

Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
174 - 218 EUR
182 - 228 USD
Vasarahinta
1 000 SEK

Etikettmärkt "K. Williams Stockholm". Tillhörande underklännig. Knäppning vid ärmslut och framtill på livet med klädda knappar. Låg krage. Rygglängd ca 186 cm, släp 50 cm. Bystvidd ca 98 cm. Ärmlängd 42,5 cm. Underklänning med smala axelband. Rygglängd 141 cm (med axelband), 116 cm (utan axelband). Bystvidd ca 82 cm.

Slitage, fläckar