1232
139513

BRUDKLÄNNING, K. Williams, 1940-tal

Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
191 - 239 EUR
217 - 271 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Etikettmärkt "K. Williams Stockholm". Tillhörande underklännig. Knäppning vid ärmslut och framtill på livet med klädda knappar. Låg krage. Rygglängd ca 186 cm, släp 50 cm. Bystvidd ca 98 cm. Ärmlängd 42,5 cm. Underklänning med smala axelband. Rygglängd 141 cm (med axelband), 116 cm (utan axelband). Bystvidd ca 82 cm.

Slitage, fläckar