144
133701

BORDSARMATUR. Empire, 1800-talets första hälft.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Vasarahinta
3 200 SEK

Ombyggd från ljusstake. Förgylld brons. Skaft i form av putti med palmblad. Höjd exkl elmontering 26,5 cm. Lampskärm medföljer.

Omarbetad, lagningar, borrad för el.