192
136273

FIGURIN, porslin. Blanc de Chine. Qing 1700-tal.

Lähtöhinta
800 - 1 000 SEK
77 - 96 EUR
87 - 108 USD
Vasarahinta
1 100 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Konfucius stående på klippformation. Höjd 11,5 cm, klippans längd 23 cm.

Lagad. Tillverkningsspricka, "tånagg"