332
138687

KRÄFTSERVIS, 14 delar, flintgods. Rörstrand 1920-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Bestående av 12 tallrikar samt 2 skålar. Dekor av röda kräftor i relief mot vit fond. Tallrikarnas diam 22, skålarnas 25, höjd 12,5 resp 13,5 cm.

Få nagg och ett fåtal tallrikar fläckade.