FÄLLBORD, av Lars Eric Lindell (verksam i Köping 1818-1843).
Fanerat med alrot. Närmast kvadratisk fällbar skiva på tredelad centralfot. Etikettmärkt. Längd 89, bredd 87,5, höjd 75 cm.
Skivan med smärre skador/fläckar, lagad fällanordning, förstärkningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui