603
120417

BOUILLOTTELAMPA, för tre ljus. Empirestil.

Lähtöhinta
6 000 SEK
532 EUR
556 USD
Vasarahinta
6 200 SEK

Förgylld och patinerad brons. Skärm av grönmålad plåt. Räfflad kolonnskaft på rund fotplatta på tassfötter. Urnformade ljushållare. Upptill pil. Höjd 63 cm.

Bucklor, retuscher.