603
120417

BOUILLOTTELAMPA, för tre ljus. Empirestil.

Lähtöhinta
6 000 SEK
575 EUR
650 USD
Vasarahinta
6 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och patinerad brons. Skärm av grönmålad plåt. Räfflad kolonnskaft på rund fotplatta på tassfötter. Urnformade ljushållare. Upptill pil. Höjd 63 cm.

Bucklor, retuscher.