KÖSYSTEM samt KLOCKA, Turn-o-matic samt Ericsson LM. 1900-talets mitt.

LM Ericsson väggklocka. Diameter ca 35 cm.
"Turn O Matic" Längd 30 cm.

Vähäistä kulumaa. Toimivuutta ei testattu.

Alkuperä - Provenienssi

Kockums verkstadsförråd, Malmö.

Lähtöhinta
1 500 SEK