JOHANNES ANDERSSON

Karmstol, gustaviansk, Lindome, omkring 1800.

Målad. Spjälknippe i ryggen. Skuren dekor av fleuroner. Överkragade, kannelerade ben. Klädd och stoppad sits och armlän. Signerad IAS+. Sitthöjd 42 cm.

Esineen kunto

Senare målning. Senare klädsel. Förstärkningar. Lagningar. Delvis maskstungen. Avkortade ben.

Kirjallisuus
"Stolens Guldålder", Torsten Sylvén, s. 39.

Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

Puhelin
Lähetä viesti

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anna Wessman

Tukholma

Anna Wessman
Arvioija

anna.wessman@bukowskis.com

MITÄ KULJETUS MAKSAA?

Kotiinkuljetus, asiamiehelle, noutopisteeseemme

Katso mitä kotiinkuljetus maksaa. Kysymyksiä? Klikkaa tästä.

Mahdolliset kujetusvaihtoehdot ja rahtihinnat tälle esineelle.

    Kuljetustilaus tehdään voitetun huutokaupan jälkeen Omat sivut -kohdassa.

    Huutokauppa päättyi:
    CEST

    Lähtöhinta: 3 000 SEK

    Loppuhinta

    1 500
    146 EUR
    172 USD

    Pohjahinta on saavutettu

    Tehdyt tarjoukset (4 tarjousta)
    419 touko 13:171500SEK
    Pohjahinta 1 500 SEK saavutettu
    318 touko 22:261100SEK
    217 touko 20:051000SEK
    Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia