LÄSLJUSSTAKE, mässing, plåt, empire, 1800-talets första hälft.

Två ljuspipor på kvadratisk sockel, volutformad dekor. Ställbar grönmålad plåtskärm. H 37.

Slitage, repor. Senare skärm. Dekordel saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK