Width 123. Depth 55. Height cirka 228 cm. Key included.
Två lod medföljer. Torrsprickor i bland annat skrivklaff. Mindre lagning. Slitage. Senare nyckelbeslag samt ett beslag saknas. Ej funktionstestad. Möjligen senare dekorknoppar på krön.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?