Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Fritz von Dardel

(Ruotsi, 1817-1901)
Fritz von Dardel
(Ruotsi, 1817-1901)

FRITZ VON DARDEL, blandteknik. Sign.

Kammarherre Nils Gabriel Djurklou hälsande mandarinen Pin-ta-jen på Ulriksdal den 10 juli 1866. Bildstrl 22 x 18,5.

Veck. Smärre slitage.

Muut tiedot

Nils Gabriel Djurklou född 24 juli 1829 på Sörby i Norrbyås socken, Närke, död 31 mars 1904 i Örebro, friherre, arkeolog och folklivsforskare. Källa: Nordisk Familjebok.

Lähtöhinta
1 200 SEK