Edvard Forsström

(Ruotsi, 1854-1934)
Edvard Forsström
(Ruotsi, 1854-1934)

EDVARD FORSSTRÖM, olja på duk, sign o dat 1881.

Historieromantiskt motiv av den unge Gustav Vasa framför Kung Hans. 108 x 146.

Repor, krackelyrer.

Lähtöhinta
12 000 SEK