ARMLÄNSTOLAR ett par gustaviansk stil sent 1800-tal
Förgyllda och vitmålade, fast stoppad rygg, stoppade armstöd, lös stoppad sittdyna, skuren dekor av blommor och blad, raka kannelerade ben med rosettanfanger, sitthöjd ca 53 cm