Lithographic poster in colors, 85x64 cm.
Haalistunut. Ei tutkittu ilman kehyksiä.
Häger, Bengt; "Ballets Suedois", avbildad helsida s. 274, samt förlaga avbildad s. 275. Näslund, Erik; "Rolf de Maré", avbildad helsida s. 166
Jean Börlin i baletten "Cercle Èternel" 1929. Serge Gladky utförde även dekorerna och kostymerna till föreställningen, vilken var Jean Börlins sista framträdande i Paris.