Alex Katz

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1927)
Alex Katz

ALEX KATZ,

98x61 cm.

Unframed. Stains. Wear due to age and use. Damaged top end.

Alkuperä - Provenienssi

Ben Sederowsky, verksam som konstnär i New York under 1970-talet fram till 2000-talet.

Lähtöhinta
10 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet