Tina
114935

TALLRIK SAMT FAT, tenn, en från Sverige och 1770-tal.

Fempassformad rokokotallrik. Diam 23. Runt fat, troligen England. Diam 38,5.

Slitage, repor, bucklor. Tallriken med lagade bristningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK