Armas Lindgren

(Suomi, 1874-1929)
Armas Lindgren
(Suomi, 1874-1929)

ARMAS LINDGREN, ARKKITEHTIPIIRUSTUKSIA, 6 KPL.

Sign. 1903, Gesellius Lindgren Saarinen. 27 x 27 cm.
"Façade åt öster".
"Façade åt söder".
"Façade åt vester".
"Façade åt Norr". "Genomskärning".
"Plan".

Alkuperä - Provenienssi

Taiteilijan perhe. "Villa Ella"-kansiosta. Magnus Enckellin tilaamat rakennuspiirrokset Espoon Kiloon suunniteltua huvilaa varten.

Lähtöhinta
5 000 EUR