FÅTÖLJ, skinn. 1900-talets första hälft.

Brunt skinn. Betsade ben.

Slitage, en knapp lös.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift har fåtöljen stått i Tempelriddarnas bibliotek, Fabriksgatan, Örebro.

Lähtöhinta
3 000 SEK