Muut
1157625

DOCKOR, 3 st, Japan, s.k. Kokeshi, målat trä. 1900-tal.

Höjd ca 18 -31 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift inköpta på Firma Svenskt Tenn, Stockholm under 1960-talet.

Lähtöhinta
3 000 SEK