PALL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Rund på tre ben. Förgylld och bronserad, rikt skuren dekor. Stoppad sits. Diam 48,h 55.

Hårt slitage, skador. Skadad stoppning.

Lähtöhinta
1 000 SEK