Muut Muut
118927

SKRIVBORDSUTENSILIER, 4 delar, brons, jugend, design E. Engeström, Herman Bergmans konstgjuteri 1910-tal.

Skrivbordsutensilier, 4 delar, brons, jugend, design e. engeström, herman bergmans konstgjuteri 1910-tal.

Mörkpatinerad med hamrad dekor och av vinlöv med druvor i relief. Skrivställ med bläckhorn, läskpappersvagga, ett par ljusstakar. Brevkniv med dekor av ekollon medföljer. L 13-28, h 8.

Slitage, repor.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
3 000 SEK