Taide Veistokset
121229

SKULPTUR, trä, rokoko, möjligen Tyskland 1700-tal.

Skulptur, trä, rokoko, möjligen tyskland 1700-tal.

Föreställande sittande herde med lamm. Rikt skuren med spår av bemålning. Konturerad sockel. H 20.

Slitage, färg- och dekorbortfall, skador, lagningar.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lähtöhinta
3 000 SEK