SKULPTUR, trä, rokoko, möjligen Tyskland 1700-tal.

Föreställande sittande herde med lamm. Rikt skuren med spår av bemålning. Konturerad sockel. H 20.

Slitage, färg- och dekorbortfall, skador, lagningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK