Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
122443

VINKÄRL, keramik, Grekland, troligen 600-400- tal f Kr.

Svartfigurig med dekor av sk Harpyor, två handtag, låg fotring. Diam 12,5, h 5.

Ställvis hårt slitage, nagg, stora lagningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK