123137

BORDSPENDYL. Louis XVI-stil, 1800-tal. urtavlan märkt: Nepveu, Paris samt Sevrés liknande märke.

Brons, porslin och marmor. Urhus monterat i porslinkolonn flankerad av antikiserande kvinnofigur. På Marmorsockel. H 37. Nyckel finns.

Slitage, urtavla med nagg. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK