SMYCKESKRIN, lackarbete och porslin, Kina, 1900-tal.

Röd- och svartlackerat, porslinet med dekor i underglasyrblått. Tredelat h 21 , l 19,5, b 11.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK