GOLVUR, Rokoko, JP Holm Christienstad 1700-tal

Skuren förgylld, samt målad dekor. Motiv med landskaå och fåglar. Urtavla märkt JP Holm Christienstad. Höjd 221 cm. Bredd 52 cm. Djup 20 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage Lod och pendel saknas. Senare måleri. Huv med skadat glas på sidorna. Ej funktionstestad. Ej fullständigt genomgången. Senare dekorlister. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
25 000 SEK