Muut
130231

PARTI DIVERSE, 6 st, soapstone, silver, lergods, 1900-tal.

Bläckhorn av mässing med dekor av maskaroner, ett par saltkar av silver med lock, två vaser av soapstone med dekor av apor , fågel av lergods sign Curt M. Addin, Glumslöv. L 7-20.

Slitage, nagg. En soapstonevas med lagning.

Lähtöhinta
1 000 SEK