131601

PIPOR OCH PIPHUVUD, 3 delar, 18/1900-tal.

Piphuvud av briarrot med mässingslock. Långpipa i trä och mässing. Pipa i ben i form av tjur. L 50.

Slitage, den lilla pipan med skador/saknade delar. Piphuvud med smärre skador, lockets gänga trasig.

Lähtöhinta
400 SEK