Hans Viksten, seven lithographs, signed and numbered.
"Desy och jag" 71/200.
"Apollinaire" 47/200.
"Fröding som berg" 182/200
"Fröding i sjukhusparken" 142/200
"Frödings hjärna" 17/20.
"Fröding ser människoflugor" 38/200.¨"Fröding i sjukbädden" 68/200.
.
Bladstorlek 44 x 63 cm respektive 63 x 44 cm.
"Frödings hjärna" 62.5 x 47.5 cm.
Six sheets unframed. Minor wear.