PILLERBURK, mässing och koppar, Japan, tidigt 1900-tal.

På locket figurscen med lärd man och demon i relief. Sidorna med växtmotiv. Undertill märkt Love. Diam 4.

Slitage, bucklor. Senare botten.

Lähtöhinta
800 SEK