Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

Carl Larsson, etching, 1916, signed 97/100.

"Pojke med svärd". P. 27,4 x 22,3 cm.

Not examined out of the frame, yellowed.

Kirjallisuus

Hjert & Hjert 105.

Muut tiedot

Ètat 2, Carl Larsson skänkte denna etsning till Stockholms Landsstormsförbund. 100 signerade exemplar.

Lähtöhinta
5 000 SEK
Ota yhteyttä
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu