Muut
145757

KÄRL, 2 st, brons, troligen forntida och Medelhavsområdet.

Rund skål resp rundat vasliknande kärl med smal hals och utkragad mynning. H 11-25.

Hårt slitage, bucklor, bristningar, hål. Kraftigt ärgade.

Lähtöhinta
2 000 SEK