14723

VÄGGVITRIN, 40 fickur, bla silver, 1700/1800 till 1900-talet. bla E.Wallerius i Norrköping.

Väggvitrin av brunbetsat trä med fickuren på krokar mot filtklätt bakstycke. Herrur samt sju damur. H 122.

Slitage på samtliga ur, några med skadade urtavlor.

Lähtöhinta
2 500 SEK