Kellot
155781

BORDSPENDYL med KANDELABRAR, ett par, Louis XV-stil, 1800-tal.

Delvis förgylld metall. Bordspendyl med sittande putto blåsande i snäcka. Rik växtdekor. Kandelabrar med putti uppbärande 6 ljusarmar. Ljuspipor i form av blomkalkar. Dekor av girlander. H 42-72. Pendel finns. Nyckel finns.

Ärjning och smärre slitage. En ljuspipa och manschett lös.

Lähtöhinta
10 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?