162451

PARTI FOTONEGATIV, 11 st, ryska motiv, bla Wladimir Woyeikow, troligen 1920-tal.

Motiv av Ryska kejserliga familjen och deras släktingar. Bla "Änkekejsarinnan Maria Feodorovna med uppvaktande officerare", "Tsar Nikolai II vid årorna i båt", en fotoklicheé medföljer. 12 x 8 och mindre.

Detta föremål är en del av tema: Kungligt

Avdrag av äldre original. Slitage, repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK