Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
163917

GOLVUR, England, 1800-tal.

GOLVUR, England, 1800-tal.

Rödmålat och bronserat med kineserier. Rakform utskjutande krön. Urtavla märkt Emanuel Levy. Överdel med text Queen Charlotte samt fartyg. H 221.
För köpare inom EU utan VAT-registrering utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms (12%) på klubbat pris.

Skador. Slitage. Spräckt glas. Maskstunget. Färgbortfall.

Lähtöhinta
7 000 SEK