MORTLAR, 2 sT, STRYKJÄRN samt KORKSKRUV, bl a Skultuna, 1800-tal.

1 mortel, skultuna nr 4. H 9. Mortel, h 11. Korkskruv, h 15. Strykjärn, l 14.

En mortel med lagning samt bruksslitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK