168789

BORDSPENDYL, förgylld metall, nyrokoko, sent 1800-tal.

Rik dekor med skördande kvinna och lagerkvist. Urtavala i emalj. Med svärtad träsockel och glaskupa. H pendyl 32. Pendel finns. Nyckel finns.

Hårt slitage. Glas saknas. Dekordelar saknas. Urtavla med spricka. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 200 SEK