SERVISDELAR, 43 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i celadonglassyr samt emaljfärger.
Skålfat 4 st l 27
tallrikar 12 st diam 24-26
assietter 27 st diam 18-23

Sprickor, nagg samt lagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK