170819

STOP, 2 st, tenn, 1800-tal.

STOP, 2 st, tenn, 1800-tal.

Gustaf Wilhelm Lindberg Örebro 1851. Konande form, svängd hänkel och pip. Graverad blomsterdekor. Lock med infälld medalj med poträtt av Oscar I. H 20. Gustaf Fredrik Wigholm Eskilstuna(1804-49). Konande form med svängd hänkel. Graverad dekor av Karl XIV Johans monogram samt lock med infälld medalj med porträtt av Karl XIV Johan. H 20.

Slitage. Bucklor. Repor.

Lähtöhinta
800 SEK