Tina
180007

FAT, 3 st, tenn, Michel Persson Pontan, Karlskrona, verksam 1732-1765 samt Zadoch Bergenholtz, Vimmerby, verksam 1793-1825.

Ägarmonogram. Diam 35-41.

Slitage, repor, bucklor. Största fatet med lagning.

Lähtöhinta
2 500 SEK