184164

BORDSPENDYL, mässing, nyrenässans/nybarock, möjligen Tyskland, sent 1800-tal.

Runt urhus uppburet av genombrutet dekorverk på rektangulär sockel. Krönande urna. H 38. Nyckel finns.

Slitage, anlöpningar, minutvisare och pendel saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK