Kellot
184974

BORDSPENDYL, Paris sent 1800-tal.

Bronserad metall, urhus i form av kannelerad kolonn, urtavla med romerska siffror av infälld emalj, krönande figurin föreställande Diana med pilbåge. H 49. Pendel. Nyckel finns.

Slitage, smärre dekorbortfall.

Lähtöhinta
4 000 SEK