Elis Chiewitz

(Ruotsi, 1784-1839)
Elis Chiewitz
(Ruotsi, 1784-1839)

ELIS CHIEWITZ, olja på duk, ett par, varav en sign o dat 1830 a tergo.

Bibliska motiv. Samtida ramar. 36x46 resp 38x47.

Krackelyr, bucklor, färgbortfall. En uppfodrad på duk. En med dåligt spänd duk.

Lähtöhinta
5 000 SEK