OKÄND KONSTNÄR, miniatyrmålning, gouache på ben. Sverige, 1800-talets början.

Marinofficer med epåletter. Innefattad i guldmontering stämplad av Claude St Claire Donneaud, Karlskrona 1821. Hårlock a tergo. 5,5 x 4,5 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK