191281

BÄGARE, 2 st, tenn, Karlskrona, 1700/1800-tal.

Cylindrisk bägare med vikt kant. Mathias Rundquist 1808. H 10. Konande bägare på rund fot. Michel Persson Pontan(1732-1764/65). H 14,5.

Slitage. Bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK