192879

APOTEKSSET, 9 delar, 1900-talets första kvartal.

Sju apoteksglas i brun glasmassa, vissa med etiketter. H 11-18 cm.
Ett apoteksglas i klarglas. H 28 cm.
Mortel, glaserad keramik. H 15, diam 27 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK